Môžu moje príznaky signalizovať tetániu?

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

v prstoch ľavej ruky pociťujem brnenie a mravenčenie. Je to zvláštny pocit, ktorý sa ťažko opisuje. Najviac to cítim v prostredníku a v prstenníku. Cítim sa nervózna a podráždená, nedokážem sa uvoľniť.

Môže to spôsobovať tetánia?

Koľko magnézia denne môžem užiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

tŕpnutie prstov môže byť spôsobené aj sydrómom karpálneho tunela, zvyčajne je daná končatina preťažená. Preto, ak Vám tŕpnu prsty často, tak je potrebné konzultovať Vášho lekára. Tieto ťažkosti môže spôsobiť aj tetánia, avšak lekár by mal na základe vyšetrenia a podrobnej anamnézy určiť príčinu, eventuálne pri podozrení na karpálny tunel odoslať na neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková