Môžu mi krvácať krčne mandle?

Zodpovedané
17. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Dnes sa mi stalo, že som ležala a zrazu som zacítila kovovú chuť v ústach. Vypľula som sliny a bola na nich trocha krv. Nebola červená, ale taká do hnedá.

Môže to byť z mandli?

Už dlhšiu dobu mám chronicky zapálene krčné mandle. Ráno ma bolelo brucho a bolo mi na vracanie.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

mandle by nemali len tak začať krvácať, skôr mohlo dôjsť k podráždeniu cievok pri zapálenom hrdle.

Ak by sa uvedený problém zopakoval, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková