Môžu mi bolesť v nohe spôsobovať tvoriace sa kŕčové žily?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

v poslednej dobe ma bolí ľavá noha. Spozorovala som, že sa mi začali tvoriť zrejme kŕčové žily a na tých miestach pociťujem pichanie. Mám 21 rokov a 1 dieťa. Niekedy mám bolesti aj 2-3 dni, potom ustúpia, ale neskôr sa znova vrátia. Natieram si to aj krémom Flector, ale nejako to nepomáha.

Môžu mi bolesť v nohe spôsobovať kŕčové žily a ako dlho to potrvá?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti môžu spôsobiť aj kŕčové žily, skúste si nohu potierať Liotonom gélom.

Počas dňa by ste si mali vykladať končatiny vyššie nad úroveň hlavy, teda pri ležaní podložiť vankúš pod nohy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková