Môžu dlhodobé bolesti hrdla spôsobovať moje problematické mandle?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

pred dvoma mesiacmi som mala angínu, preliečenú s antibiotikami. Bolesť hrdla neustúpila, dostala som ďalšie antibiotiká. Hrdlo ma ale neprestalo bolieť, absolvovala som vyšetrenia - CRP 1,2, výter negatívny. Na ORL mi zistili hraničné hodnoty ASLO kvôli chronickým mandliam a na gastre mi vylúčili reflux. Bolesť stále pretrváva. Niekedy ma hrdlo páli a potom sa to zmení na akúsi hrču v krku alebo pocity, akoby ma niekto škrtil.

Môžu bolesti hrdla spôsobovať moje problematické mandle?

Ako mám postupovať ďalej a čo by mi pomohlo?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je ORL nález aj GE nález v poriadku, tak príčina môže byť psychická. Teda môže ísť o úzkostnú poruchu a je potrebné vyhľadať psychológa/psychiatra.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková