Môžu byť vyrážky na penise spôsobené mykózou?

Zodpovedané
1. dec 2022

Dobrý deň,

mám dlhoročného partnera a u mňa sa vyskytli gynekologické problémy. Kúpila som si Clotrimazol AL tablety a všetko je v poriadku. Avšak partner má na penise vyrážky. Penis má začervenaný, občas ho svrbí. Natiera si to už 4. deň večer krémom Clotrimazol AL, ale nezlepšuje sa to. Je to ešte horšie, stále má viac vyrážok. K lekárovi sa nám momentálne nedá ísť, nakoľko sme v zahraničí.

Máme teda pokračovať v natieraní?

Pomohla by aj kúpa probiotík?

Ďakujem

Dobrý deň,

Clotrimazol by mal zabrať hneď. Ak po 4. dňoch nedošlo k zlepšeniu kožného nálezu, tak pôjde pravdepodobne o inú infekciu ako mykózu.

Možno by skôr zabrala antibiotická mastička (Framykoin, Bactroban). Probiotiká nevyriešia problém.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková