Môžu byť moje problémy spojené s cystou v nose?

Zodpovedané
5. mar 2023

Dobrý deň,

mám 20 rokov a asi pred 4 mesiacmi mi našli cystu v nose. Doktor sa rozhodol, že mi ju vyberie. Mám pocit v poslednej dobe, akoby som mal "zavzdušnenú" hlavu a stav opitosti, aj keď som nepil. Bývam často unavený a dezorientovaný. Mám upchatý nos, ale úplne vzadu. Lekár povedal, že to mám z tej cysty. Mám stále aj pocit suchého hrdla a bolí ma hlava, krk a ramená. Krv som mal v poriadku, u očného mi robili vyšetrenie očného pozadia a aj tlaku, zistili mi syndróm suchého oka. Bol som aj na ORL, ale tam tiež nič nezistili. Obávam sa rakoviny mozgu alebo lymfatických uzlín.

Môžu byť moje problémy spojené s cystou v nose alebo môže ísť o niečo vážne?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že cysta spôsobuje uvedené problémy. Na Vami uvedené ťažkosti by ste mohli užívať Tebokan. Je to ginko biloba, tento liek je však na lekársky predpis.

Ak sa problémy po liečbe nezmiernia, tak je vhodné poradiť sa s neurológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková