Môžme sa bozkávať, keď mám ureaplazmu?

Zodpovedané
16. aug 2019

Dobrý deň,

zistili mi ureaplazmu a boli sme s partnerom preliečení. Brali sme 20 dní Doxyhexal. Teraz sme po liečbe 6 týždňov. Dňa 28.8.2019 idem na kontrolný ster. 6 týždňov sme nemali pohlavný styk, teraz len s prezervatívom.

Môžme sa aspoň bozkávať?

Dá sa to preniesť aj slinami?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ureaplazma predstavuje pohlavnú chorobu, ktorá sa prenáša pohlavným stykom. Taktiež sa prenáša aj v tehotenstve od matky na plod.

V literatúre sa popisuje aj možný prenos pri orálnom pohlavnom styku. Pri bozkávaní by nemalo dôjsť k nakazeniu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková