Môžem užiť Hylak, keď mám intoleranciu na laktózu?

Zodpovedané
29. júl 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Ešte doplním, že na oddialenie menzesu užívam Norethisteron. Mám však divný pocit v žalúdku, ako keby mi v ňom chcelo zaškvŕkať. Budem cestovať 20 hodín autom a bojím sa, že mi bude zle.

Zistila som, že Hylak obsahuje monohydrát laktózy a ja mám intoleranciu na laktózu.

Môže mi Hylak dráždiť žalúdok?

Mám si kúpiť tráviace enzýmy Jamienson?

Ďakujem

Dobrý deň,

Hylak sú probiotiká. Preto ak máte laktózovú intoleranciu, tak je vhodné kúpiť si bezlaktózové probiotiká.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková