Môžem užiť antidepresíva a Neurol v deň, keď mi budú robiť biopsiu?

Zodpovedané
10. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom biopsie prsníkov. Beriem AD a k tomu Neurol.

Môžem aj v deň zákroku užiť tieto lieky?

Môj psychiater má dovolenku, takže sa nemám s kým poradiť.

Ďakujem

Dobrý deň,

Neurol by som Vám odporučila užiť ešte pred zákrokom a neviem aký druh antidepresív užívate, preto by som odporučila užiť daný liek po zákroku.

Avšak toto musíte nahlásiť anesteziológovi, ktorý Vás bude uspávať. Bez jeho vedomia nemôžete užiť lieky, musí teda vedieť o všetkom čo ste užili v deň zákroku.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková