Môžem sa užívaním Indonalu zbaviť HPV vírusu?

Zodpovedané
12. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Bol mi zistený HPV virus pravdepodobne od súčasného partnera. Cytológia bola negatívna. Bol mi odporučený Indonal na dlhodobé použitie.

Môžem sa užívaním Indonalu zbaviť HPV vírusu?

Ako sa má liečiť partner?

Je bezpečné mať naďalej nechránený sex s mojím partnerom?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Infadolan nie je liek, ktorý je protivírusový, ide o výživový doplnok.

Infekcia HPV sa zaraďuje medzi najčastejšie sa vyskytujúce pohlavné choroby, s ktorou sa stretne priemerne asi tretina obyvateľstva.

V dnešnej dobe sa nedá liečiť príčina, ale iba následky, teda napr. bradavice v oblasti genitálii alebo ak je nádor, tak jeho odstránenie.

U niektorých pacientov môže HPV infekcia pretrvávať v organizme bez príznakov aj niekoľko rokov.

Čo sa týka pohlavného styku, tak prezervatív nie je dostatočná ochrana pred HPV vírusom. HPV vírusov je niekoľko podtypov a nie každý typ spôsobuje rakovinu. U žien sú dôležité pravidelné gynekologické preventívne prehliadky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková