Môžem sa dať zaočkovať proti Covidu-19, keď užívam lieky na riedenie krvi a prekonala som trombózu?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

som po prekonaní vnútornej žilovej trombózy v lýtku po cisárskom reze. Ukončila som liečbu Clexanom po 6. mesiacoch. Angiologička mi nasadila ešte Anopyrin 100 a Detralex.

Trombofilné mutaácie sa nepotvrdili. Našli mi len zvýšené pečeňové testy. Nevie sa z čoho. Obvodná lekárka tvrdí, že z užívania Clexane.

Chcela by som sa dať zaočkovať proti Covidu-19, avšak od angilogičky som dostala len vyjadrenie, že je to na mne.

Môžem sa dať zaočkovať, keď užívam lieky na riedenie krvi a prekonala som trombózu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môžete sa dať zaočkovať proti Covid-19. Konečné rozhodnutie je iba na Vás.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková