Môžem požiadať o čiastočný invalidný dôchodok, keď mám 100% Fowlera vpravo?

Zodpovedané
28. mar 2022

Dobrý deň,

mám 100% Fowlera vpravo, 1%vľavo (spolu 25,7%), Lumbago L4, L5, migréna G43.0, I67.3. Toho času čakám na MR mozgu a ciev.

Môžem požiadať o čiastočný invalidný dôchodok?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri poruchách sluchu je potrebné mať poruchu na oboch ušiach.

Ak je problém iba v jednom uchu, tak čiastočný invalidný dôchodok Vám nebude priznaný. Avšak v dnešnej dobe má každý jeden z nás podať si žiadosť o invalidný dôchodok, následne čaká na rozhodnutie

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková