Môžem mať zo zuba nejaký silný zápal v tele?

Zodpovedané
20. dec 2021

Dobrý deň,

už dva roky mám bolesť dvakrát za deň okolo ucha a ďasna. Je to ako keby skor bolesť z vonku. Keď si dám tabletku od bolesti skôr, tak to nebolí. Bolesť mám pravidelnú.

Jednu stoličku už mám vonku, vraj musí ísť aj druhá. Posledné ťahanie ma veľmi bolelo. V januári som objednaná k zubárovi.

Môžem mať zo zuba nejaký silný zápal v tele?

Dobrala som 4 balenia Dalacinu, no bolesť stále pretrváva. Zuby ma inak nebolia.

Môže sa u mňa rozvinúť Ludwigova angína?

Ďakujem

Dobrý deň,

problém môže byť v tzv. temporomandibulárnom kĺbe. Preto by ste sa mali na to opýtať svojho zubára pri najbližšej návšteve.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková