Môžem mať svalovú slabosť a bolesti zo psychiky?

Zodpovedané
18. júl 2020

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi 2 týždne mám svalovú slabosť. Najskôr to bolo pri fyzickej zaťaží a teraz mám slabosť aj keď zdvihnem ruky na 20 sekúnd, alebo keď sa prejdem. Stačí ak pohnem nohou a už cítim slabosť.

Niekedy sa mi stane, že mám ochabnutý jazyk a bojím sa, že sa zadusím. Mávam každý deň aj bodavé bolesti v rôznych častiach tela ako keby ma niekto pichal ihlou a niekedy sa mi zrazu ťažšie dýcha.

Mám dosť psychicky náročné obdobie. Väčšinu dňa len preležím na posteli. Ráno po zobudení sa ma niekedy dosť bolí krk. Liečil som sa na panické záchvaty, úzkosť. Som dosť veľký hypochonder a mám depresie.

Môže to byť zo psychiky?

V minulosti som mal tiež takéto obdobie, ale nemal som takú slabosť ani bolesť.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti môžu byť prejavom psychických problémov. Ak máte pocit, že sa ťažkosti a slabosť zhoršuje, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára. Ten Vás vyšetrí a podľa jeho uváženia odoberie krv a následne podľa výsledkov určí diagnózu, alebo Vás pošle ďalej k odborníkovi.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková