Môžem mať silné migrény z prechladnutia hlavy?

Zodpovedané
26. feb 2022

Dobrý deň,

v sobotu som si tesne pred prechádzkou vonku umyla a vysušila vlasy fénom. Vonku som mala čiapku, ale pravdepodobne boli vlasy ešte mierne vlhké.

Už v sobotu večer som cítila miernu bolesť hlavy. Ostatné dni som už mala silné migrény, pískanie v ušiach, bolesť vyžarujúcu do zubov. Hlava je však na tom najhoršie. V práci sa nedokážem sústrediť, celú noc nespím, nechutí mi jesť. PCR mám negatívny.

Naozaj tieto príznaky spájam len s chladom a vhkými vlasmi. Lieky na bolesť nezaberajú.

Môžem mať prechladnutú hlavu?

Je potrebné ísť na CT alebo to časom prejde?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr môže ísť o neuralgiu nervov, ktoré inervujú pokožku hlavy a povrchové štruktúry, teda niečo ako zápalové ochorenie týchto nervov. Vhodné je brať protizápalové lieky (Brufen, Flector, Zaracet), k tomu aj Milgammu.

Ak nezaberajú lieky na bolesť, tak je vhodné doplniť neurologické vyšetrenie, pretože neurológ Vám môže predpísať iný druh liečby, ak ide o túto neuralgiu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková