Môžem mať seknutý nerv, keď mám veľkú bolesť ramena?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

už viac ako mesiac mám bolesť ramena tak, že nemôžem držať v ruke ani pohár. Predtým som mala párkrát seknuté v chrbtici a v krku.

Mávam bolesti aj vtedy, keď sa len trošku opriem a zdvihnem ruku. Lekárka mi pichla injekciu, ale nepomohlo. Dala mi Dorsiflex a liek Skudexa. Očividne nezabrali, keďže bolesť pretrváva. Popritom som pociťovala bolesť v chrbte.

Keď píšem na PC, tak po chvíľke mi začne tŕpnuť ruka a mám v nej ako keby mravce. Mám sedavé zamestnanie.

Môžem mať seknutý nerv?

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o problém s krčnou chrbticou a následne z toho máte uvedené ťažkosti. Najskôr pôjde o zablokovaný nerv.

Vhodné je brať analgetiká, ktoré ste mali ordinované a navštíviť neurológa a fyzioterapeuta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková