Môžem mať pocit hrčky z mandle, ktorá bola zapálená?

Zodpovedané
22. mar 2022

Dobrý deň,

prekonal som Covid-19. Mal som zápal priedušiek, bolesť hrdla. Na ORL mi zistili streptokoka. Po liečbe Penicilínom bolesť prešla, ale ostal pocit suchosti na jednej strane. Potom začal pocit hrčky na tej strane. Krčná ma poslala na gastro. Na tej strane mám aj deravú mandľu.

Môžem mať pocit hrčky z mandle, ktorá bola zapálená?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že by aute mali uvedené pocity kvôli mandli. Ak by to bolo ORL pôvodu, tak na ORL by tam naozaj niečo videli.

Ak bude gastroenterologické vyšetrenie v poriadku, tak problém môže byť psychického pôvodu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková