Môžem mať po údere do hlavy krvácanie do mozgu?

Zodpovedané
22. sep 2021

Dobrý deň,

minulý utorok večer som sedela na gauči a pozerala tv, Muž išiel cvičiť a zobral si dlhú nakladaciu tyč, ktorá váži 8 kg. Oprel ju o stenu, tyč padla najprv na operadlo gauču a odrazila sa a udrela ma do hlavy. V stredu ma to trochu bolelo aj na dotyk a aj normálne hlava.

Keď ma to neprechádzalo, išla som vo štvrtok k obvodnej. Poslala ma k chirurgovi a chirurg do nemocnice na RTG a neurologické vyšetrenie. RTG snímok bol ok a neurologické vyšetrenie tiež. CT robiť nebolo treba.

Môže sa mi ešte niečo stať?

Môže mať krvácanie do mozgu?

Doktor na urgentne povedal, že je to nepravdepodobné. Ale ja to cítim na pravej strane. Ani nie bolesť, ale také slabé dunenie v hlave.

Aký je Váš názor?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že máte krvácanie. Skôr Vás boli samotná lebka a z toho máte Vami popisované dunenie v hlave.

Doporučila by som Vám užívať analgetiká (lieky od bolesti), ale pri akomkoľvek zhoršení je vhodné absolvovať neurologickú kontrolu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková