Môžem mať oslabený organizmus kvôli dojčeniu?

Zodpovedané
25. mar 2021

Dobrý deň,

dojčím 10 mesiacov a začala som mať rôzne problémy. Trápi ma hlavne schudnutie (174 cm, 58 kg), svrbiaci ekzém na kolenách a kvasinková infekcia na prsníkoch pretrvávajúca pol roka. Prešla som cez lieky od gynekológa, detskej doktorky, laktačnej poradkyne, masti, doplnky výživy, odborníkov na výživu. Držím protikvasinkovú diétu, ale zase najem sa poriadne.

Môže to všetko spôsobovať dojčenie?

Mám zvažovať ukončenie dojčenia?

Alebo mám hľadať príčiny inde a navštíviť svojho obvodného lekára?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

laicky povedané - pri dojčení dáva matka dieťaťu všetky potrebné a výživné látky. Stretla som sa s prípadmi, keď mali maminky podobne príznaky a po ukončení dojčenia sa im upravili tieto ťažkosti.

Vaše ťažkosti môžu súvisieť s tým, že možno ste aj vyčerpaná. Starostlivosť o malé bábätko je predsa náročné a dojčenie je už možno pre Vás tiež vyčerpávajúce.

Sama sa musíte rozhodnúť či budete ešte dojčiť, môžete ešte vyskúšať užívať vitamíny a minerály vo výživových doplnkoch.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková