Môžem mať listeriózu?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

som v 30. týždni tehotenstva a nedopatrením som zjedla nedopečené mäso. 3 dni na to mi bolo zle a prišli aj horúčky, zápal hrdla plus nádcha. Nevracala som a ani som nemala hnačku. Len taký pocit na zvracanie.

Bola som u doktorky a dala mi Penicilin 750 každých 8 hodín po dobu 10 dní. Vážim 86 kg.

Listériu alebo toxoplazmózu berie za málo pravdepodobnú. Vraj to bude prechladnutie.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že máte listériózu. Vaša lekárka Vás ošetrila a na základe vyšetrenia určila diagnózu. Listerióza sa neprejavuje nádchou a bolesťou hrdla.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková