Môžem kvôli svojim komplikáciám požiadať aspoň o čiastočný invalidný dôchodok?

Zodpovedané
21. feb 2023

Dobrý deň,

od roku 2010 budem už štvrtýkrát operovaná na herniu - pruh. Od prvej operácie mám problémy, komplikácie, nakoľko po niekoľkých mesiacoch sa mi rana rozpadne kvôli zlatému stafylokokovi. Teraz idem na ďalšiu operáciu pruhu. Lekár mi povedal, že po operácii nevie zaručiť, že sa rana znova po nejakej dobe opäť neotvorí.

Môžem kvôli týmto komplikáciám požiadať aspoň o čiastočný invalidný dôchodok?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že táto diagnóza Vám stačí na čiastočný invalidný dôchodok, avšak dohodnite sa s Vašim lekárom, aby Vaše nálezy ukázal jeho posudkovému lekárovi, ktorý si ich pozrie a objektívne sa vyjadrí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková