Môžem konzumovať čokoládu a chrumky bez rizika, že dostanem cukrovku?

Zodpovedané
25. dec 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom jedenia sladkého a možnej cukrovky.

Môžem konzumovať čokoládu a chrumky bez rizika, že dostanem cukrovku?

Ďakujem

Dobrý deň,

cukrovku druhého typu najčastejšie dostanú ľudia, ktorí majú tzv. abdominálny typ obezity. Teda tuk sa im ukladá do brucha. Preto ak budete nekontrolovane jesť sladkosti a chrumky a začnete priberať, tak je vysoká pravdepodobnosť, že vo vyššom veku budete mať toto ochorenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková