Môžem dostať schizofréniu?

Zodpovedané
26. nov 2019

Dobrý deň,

som 6 mesiacov po pôrode. V 4. mesiaci tehotenstva som začala brať antidepresíva Brintellix. Už dva týždne sa cítim horšie, som unavená, podráždená, cítim vnútorný nepokoj. Občas mám pocit že mi preplo. Mám dosť zo všetkého, potrebujem kľud, ticho, ale to sa nedá pri deťoch. Mám veľmi náročné obdobie za sebou.

Súvisí to všetko s tým zhoršením?

Môžem dostať schizofréniu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemyslím si, že máte o schizofréniu. Skôr môže ísť o zhoršenie depresie, alebo tzv. syndróm vyhorenia.

Ak máte pocit, že Vám nezaberajú lieky, tak mali by ste konzultovať Vášho psychiatra a pravdepodobne Vám upraví liečbu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková