Môžem byť zaočkovaná proti Covid-19 v čase, keď mám zápal močových ciest?

Zodpovedané
15. aug 2021

Dobrý deň,

od pondelka 9.8. mám zápal močových ciest, som bez teploty. U lekára som zatiaľ nebola, pila som veľa tekutín, zvýšila prísun vitamínu C a brala Uromax 3. Zatiaľ sa mi nepolepšilo.

V piatok 13.8. mám termín na druhú dávku očkovania proti Covid-19 Pfizerom.

Zaočkujú ma i napriek zápalu?

Alebo sa mám radšej spojiť s lekárom a začať brať ATB a dať sa zaočkovať po ich dobratí?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte zápal močových ciest a je potrebná antibiotická liečba, tak je to potrebné preliečiť. Takéto zápaly sa preliečia do troch dní, preto si myslím, že sa môžete dať zaočkovať.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková