Môžem byť očkovaná proti chrípke, keď som pred týždňom dobrala antibiotiká a stále mám nádchu?

Zodpovedané
29. jan 2020

Dobrý deň,

som po zápale prínosových dutín. 5 dní som brala antibiotiká Ciphin, doužívala som ich minulý týždeň v piatok.

Dnes som bola na kontrole u lekára. CRP vyšlo 6,9. Stále mám nádchu. Lekár ma chce zaočkovať proti chrípke. Chcel ma zaočkovať už dnes, ja som to však odmietla.

Mám prísť v piatok ukončiť PN a hneď ma zaočkuje.

Môže ma lekár zaočkovať, aj keď som pred týždňom dobrala antibiotiká a stále mám prejavy choroby?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo svojej praxi očkujeme pacientov štandardne 2 týždne po dobratí antibiotík, avšak pacient pri očkovaní musí byť úplne zdravý.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková