Môžem byť očkovaná na 27. deň od podania prvej dávky?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

23. decembra mám druhú dávku očkovania (1. dávka bola 25. novembra). 23. decembra už ale neočkujú v blízkosti môjho domova.

Môžem sa očkovať na 27. deň od prvej dávky, alebo by to bolo lepšie až po Vianociach?

Ani sms mi ešte neprišla.

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že nie je problém ak Vás zaočkujú o deň skôr. Problém však môže nastať vtedy ak je systémom určené, že minimálny interval musí byť 28 dní. Teda kvôli tomu sa môže stať, že Vás nezaočkujú.

Druhú dávku je dôležité podať do 42 dní od prvej dávky, čiže sa môžete očkovať aj po Vianociach.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková