Môže zväčšená uzlina po mononukleóze značiť nejaký problém?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

asi dva mesiace dozadu som prekonala mononukleózu a od vtedy mi už štvrtý krát zahnisalo hrdlo. Prvý raz som brala antibiotiká, neskôr som mala výter z hrdla bez bakteriálneho nálezu a liečila som sa len sprejmi a pastilkami. Čo ma však trápi, je dosť veľká uzlina na krku na jednej strane. Od začiatku sa jej neviem zbaviť, nebolí ma, keď ju pritlačím, tak sa hýbe. Krv som mala v poriadku, až na vysoké hodnoty po mononukleóze.

Môže zväčšená uzlina po mononukleóze značiť nejaký problém alebo je to normálne?

Mám ju vraj len natierať, no ani to nepomáha.

Ďakujem

Dobrý deň,

lymfatické uzliny na krku môžu byť zdurené aj rok od infekcie. S touto uzlinou nemusíte robiť nič.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková