Môže žalúdočná kyselina páliť hrdlo?

Zodpovedané
28. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Už dlhšiu dobu cítim pálenie za hrudnou kosťou a tiež pálenie záhy. Začalo ma bolieť aj hrdlo ako pri infekcii pri prehĺtaní.

Môže žalúdočná kyselina páliť hrdlo?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pri nadmernej tvorbe kyseliny v žalúdku a porušené funkcii pažeráka sa kyselina zo žalúdka vracia naspäť do pažeráka. To sa prejaví pálením záhy, bolesťami na hrudníku a kyslou chuťou v ústach.

Pri tomto probléme sa zvyčajne predpisujú lieky, ktoré tlmia tvorbu kyselín v žalúdku a zmierňujú uvedené príznaky.

S týmto problémom by ste mali preto navštíviť Vášho praktického lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková