Môže za moje zdravotné problémy stres?

Zodpovedané
25. okt 2022

Dobrý deň,

minulý týždeň mi v stolici zistili zvýšenú hodnotu kalprotektínu (136 mg/g). Predvčerom som absolvovala kolonoskopiu a podľa lekára je všetko v poriadku, ale opýtal sa ma či nie som v poslednom čase pod väčším stresom. Predpísal mi liek Mebeverin hydrochlorid, 1 tabletu 3x denne. Musím ešte dodať, že som mala aj mierne zvýšené pečeňové testy a podľa sonografického vyšetrenia stukovatenú pečeň.

Mám absolvovať ďalšie vyšetrenia, alebo to nechať tak?

Pramenia moje problémy zo stresu?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ bola kolonoskopia v poriadku, tak nemyslím si, že je potrebné ďalej riešiť zvýšenú hladinu kalprotektínu. Nadmerný stres najčastejšie spôsobuje problémy s trávením.
Pečeňově testy je vhodné skontrolovať po 1 - 2 mesiacoch.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková