Môže všeobecný lekár vystaviť výmenný lístok na RTG?

Zodpovedané
11. jan 2020

Dobrý deň,

moju sestru bolieva päta/chodidlo. Bola na špecializovanej rehabilitačnej klinike, kde ju lekárka požiadala, aby jej doniesla RTG. Od pani doktorky dostala žiadanku, ale na RTG nepostačovala a povedali jej, že nech donesie výmenný lístok od obvodnej lekárky. Tá jej však odmieta vystaviť výmenný lístok.

Je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

praktický lekár môže vystaviť žiadanku na RTG vyšetrenie.

Každý lekár odošle pacienta sa ďalšie vyšetrenie vtedy, ak to uzná za vhodné a potrebné. Skúste sa preto ešte raz poradiť so svojím lekárom a vysvetliť mu Vaše zdravotné problémy.

Druhá možnosť je, že Vás lekár odošle na orotpédiu a odtiaľ Vás odošlú na RTG.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková