Môže točenie hlavy spôsobovať nádor na mozgu?

Zodpovedané
28. nov 2022

Dobrý deň,

už niekoľko týždňov ma trápi točenie hlavy, ale nie je to pocit ako na kolotoči. Skôr ako keby som bola na lodí. Pociťujem akési "kymácanie", ale liečim sa aj na panickú poruchu. Točenie hlavy mám ráno po zobudení a cez deň do poobedia, niekedy aj večer. Je to také nepríjemné, pociťujem slabosti. Všetko sa mi "hojdá", kontrolu nestrácam, ale celkovo mi príde svet taký iný.

Bola som na neurológii. Doktorka povedala, že nález je negatívny. Vraj nevidí nič, prečo by sa mi mala hlava točiť. 5 rokov užívam tie isté antidepresíva na panickú poruchu s rovnakým dávkovaním.

Môže moje problémy spôsobovať nádor na mozgu?

Ďakujem

Dobrý deň,

okrem neurologického vyšetrenia je vhodné absolvovať ORL vyšetrenie.

Takto sa nedá povedať, či Vaše ťažkosti môže spôsobiť nádor. Ak bude ORL nález negatívny, tak je potrebné zopakovať neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková