Môže to byť fantómový zápach?

Zodpovedané
30. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, čo vyvoláva fantómový zápach?

Už dlhšie pozorujem, že sa v noci zobudím na rôzne vône, ktoré cítim, iba keď ležím. Napríklad teraz cítim kov, ale aj nejakú kyslú vôňu. Akonáhle dám hlavu vyššie, tak to necítim, iba v konkrétnom uhle. Takisto cítim krv v ústach a zvykne mi aj tiecť, ale pri čistení zubov krv nevypľúvam.

Čo sa týka cítenia pachov, stáva sa mi to iba v noci, ale krv v ústach mi začne tiecť kedykoľvek.

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o problém s periférnymi nervami, ktoré inervujú chuť. Odporúča sa užívať Milgammu N 3 x denne, ak sa stav neupraví, tak je potrebné absolvovať neurologické vyšetrenie.

Čo sa týka krvi v ústach, tak je potrebné nájsť zdroj. Ak je stomatologický nález v poriadku, tak by ste mali absolvovať ORL vyšetrenie. Z liekov si môžete kúpiť voľne predajný Ascorutin a užívať ho 2-2-2 tbl. denne.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková