Môže sa mi zo zníženej dávky antidepresív točiť hlava?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

užívala som Eliceu 10 mg ráno a Brintellix 10 mg poobede. Bývalo mi stále zle, tak mi doktor znížil dávku na Brintellix 10 mg ráno.

Môže sa mi z toho točiť hlava?

Mám aj dosť výkyvy, občas sa mi zvýši tlak aj pulz. Takto to užívam 11. deň.

Ďakujem

Dobrý deň,

pri znížení dávky antidepresív by malo dôjsť k zmierneniu Vami uvedených príznakov, avšak na antidepresíva si organizmus postupne zvykne v priebehu pár týždňov.

Ak pretrvávajú Vaše ťažkosti, tak sa poraďte s Vašim psychiatrom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková