Môže MRI ukázať sklerózu multiplex, keď by mi bola potrvrdená tetánia?

Zodpovedané
28. júl 2022

Dobrý deň,

pre symptóny ako slabosť v nohách, točenie hlavy, tŕpmutie nôh a rúk, pocit chladu v nohách mi bolo odporučené CT, MRI, EMG a vyšetrenie na polyneuropatiu.

CT bolo v poriadku. EMG potvrdilo tetániu, polyneuropatia negatívna. Mám z MRI strach a veľmi ho absolvovať nechcem.

Ak by mi bola potrvrdená tetánia, môže MRI ukázať sklerózu multiplex aj keď test na polyneuropatiu vyšiel v poriadku?

Pre tŕpnutie mám napísané, že MRI mozgu na vylúčenie lézií.

Ďakujem

Dobrý deň,

na diagnostiku sklerózy multiplex je potrebné doplniť MR mozgu.

Polyneuropatia nemusí byť vždy hneď potvrdená pri SM, dôležité je MR vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková