Môže moja teplota súvisieť s psychickým stavom po chorobe?

Zodpovedané
28. feb 2022

Dobrý deň,

pred 2 týždňami som bola chorá, mala som teplotu vyše 38°C. Covid testy boli negatívne. Už som viac ako týždeň po chorobe, napriek tomu sa občas cítim na zvýšenú teplotu. Teplomer mi ukazuje cca 37,1°C a niekedy 37,3°C. Výrazné ťažkosti nemám. Len neustály pocit, že mám teplotu.

Som psychiatrický pacient, liečila som sa na panickú poruchu a hypochondriu v ťažšej forme. Psychické problémy mám stabilizované a momentálne som bez liečby antidepresívami.

Teraz mám aj ťažšie psychické obdobie, choroba na mňa negatívne vplýva a začínam si po nej možno aj namýšľať nejaké problémy.

Môže moja teplota súvisieť s psychickým stavom po chorobe?

Mám bezodkladne zájsť k lekárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,

zvýšená teplota by nemala súvisieť so psychickým stavom. Najskôr môže ísť o doznievanie infekcie.

Vhodné je navštíviť Vášho lekára, aby sa zrealizovalo aspoň CRP vyšetrenie, aby Vás lekár vyšetril. Následne je potrebné hľadať príčinu zvýšenej teploty.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková