Môže mi cvičenie uškodiť na žalúdok a tráviaci systém?

Zodpovedané
24. sep 2019

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Venoval som sa cvičeniu vo fitku, mal som aj trénera. Prestal som, lebo asi pred mesiacom som začal mať problémy zo žalúdkom. Mal som kvasinky na dvanástniku, nejaké bacile na žalúdku a zápal žalúdka.

Teraz mám kontrolu o 3 týždne. Stravu si kontrolujem a jem zdravo.

Môžem začať cvičiť bez proteínov a bez chémie?

Môže mi cvičenie uškodiť na žalúdok a tráviaci systém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že cvičenie by mohlo uškodiť Vášmu žalúdku. Ak tolerujete cvičenie, tak cvičenie Vám môžem iba odporučiť.

Určite by som vynechala všetky preparáty, ktoré ste užívali pri cvičení. Niektoré z nich obsahujú veľa bielkovín, ktoré má následne žalúdok problém stráviť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková