Môže mať zvýšená hladina bilirubínu nejakú súvislosť s Covidom, alebo s odstránením žlčníka?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

dnes som absolvovala odber v laboratóriu ako samoplatca, keďže som nedávno prekonala Covid-19. KO a obličkové parametre sú úplne v norme. Rovnako aj pečeňové enzýmy, jedine celkový bilirubín bol zvýšený - 20,0 umol/l. Som 2 roky po cholecystektómii.

Môže mať zvýšená hladina bilirubínu nejaký súvis s Covidom, alebo s odstránením žlčníka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

zvýšená hodnota bilirubínu môže mať najskôr súvis s odstránením žlčníka. Ide iba o mierne zvýšenú hodnotu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková