Môže krčná chrbtica spôsobovať až také závrate, že sa cely deň točí hlava a je v nej tlak?

Zodpovedané
7. okt 2020

Dobrý deň,

moje problémy začali pred troma týždňami. Večer mi prišlo zle, mala som pichanie v hlave, vyšší tlak a búšenie srdca. Zavolala som záchranku. Podali mi magnézium a nejaký liek na ukľudnenie.

Potom som bola u neurológa, kde zhodnotil že to je z krčnej chrbtice. Už mi bolo lepšie no po nejakých dňoch sa znova vrátili problémy a povedala by som, že horšie. Mám neskutočné závrate, celý deň sa mi točí hlava a mám v nej tlak ako keby v čele a nose a po bokoch tvare.

RTG krčnej chrbtice ukázal, že je napriamená. Nič viac. Beriem od včera tabletky Betahistin a Milgammu N, no zatiaľ žiadna úľava.

Môže krčná chrbtica spôsobovať až také závrate, že sa cely deň točí hlava a je v nej tlak?

Ďakujem

Dobrý deň,

závraty môže spôsobiť aj problém s krčnou chrbticou, ale zvyčajne sa pacienti sťažujú na bolesti krčnej chrbtice.

V niektorých prípadoch sa objavia závraty bez zrejmej príčiny, teda nedá sa nájsť a objasniť príčina. V liečbe sa podávajú lieky ako dostávate, teda Betahistín.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková