Môže kŕče nad pupkom spôsobovať mrla detská?

Zodpovedané
7. júl 2019

Dobrý deň,

už tretí deň mám kŕče. Jedná sa o bolesť nad pupkom, v strede a prechádza do ľavého boku. Sú to skôr kŕče ako bolesť.

Na štvrtý deň trochou ustúpili, ale ešte cítim pichanie.

Dcéra dostala v škôlke detské mrle. Liečime sa preventívne celá rodina.

Môže kŕče nad pupkom spôsobovať mrla detská?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri nákaze mrľou patrí k typickým prejavom škriabanie v oblasti konečníka a nepokojný spánok.

Nemyslím si, že Vaše ťažkosti súvisia s mrľou, môže ísť o črevnú virózu, preto ak by sa Váš zdravotný stav nezlepšil, tak by ste mali navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková