Môže herpes ovplyvniť výsledky krvi?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

na brade mám herpes.

Môže skresliť výsledky z krvi?

V čase infekcie som bola na odbere u gynekológa. Som v 30. týždni a vyšla mi reaktivita na syfilis. Samozrejme, že syfilis nemám. Boli mi odobraté vzorky krvi na venerológii. Mám potvrdené, že syfilis to nie je.

Niečo mi vyšlo pozitívne a ja už som v riadnom strese. Bola mi odobratá krv na hepatitídy, Ana, anca a boreliózu.

V roku 2009 som prekonala cytomegalovírus. Ten ostáva vo mne celý život.

Mohli mi aj preto výjsť vyššie protilátky, keď som mala herpes?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri diagnostikovaní syfilisu často dochádza k falošne pozitívnym výsledkom, preto sa v tomto prípade odber vždy opakuje. Pri syfilise dochádza často k skríženým reakciám, ktoré skresľujú výsledky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková