Môže E.coli v hrdle negatívne ovplyvniť tehotenstvo?

Zodpovedané
19. dec 2021

Dobrý deň,

zo steru mi zistili E.coli v hrdle. Mám dobrú hygienu a ruky si umývam asi milionkrát za deň. Nosím respirátor a veľmi sa pod ním potím. Keď vystúpim zMHD, tak si ho dám hneď dole a pretriem si usta. To mi bolo asi osudnym.

Lekár povedal, ze to môžem chytiť hocikde. 3. decembra som zistila na sone, že som tehotná (hCG 1 470). Je to z umelého oplodnenia a prvý vklad nám nevyšiel. 20. novembra mi bol robený vklad (vkladaná bola 5 dňová blastocysta). Na ďalšie sono idem až 17. decembra.

Môže to negatívne ovplyvniť tehotenstvo?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že by toto malo negatívne ovplyniť Vaše tehotenstvo. Vhodné je kloktať slanú vodu alebo Tantum verde. Pri objavení sa ťažkosti, ako napr. bolesť hrdla a horúčka je indikovaná cielená antibiotická liečba.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková