Môže dlhodobá bolesť krku a šije súvisieť so zápalom lymfatických uzlín?

Zodpovedané
30. okt 2022

Dobrý deň,

už dlhodobo ma bolí šija a pravá strana krčnej chrbtice. Je to zvláštna bolesť, ktorú cítim aj v sánke a občas ma z toho bolí hlava. Najprv som si myslela, že to bude zlým vankúšom, tak som ho vymenila. Absolvovala som aj masáž či chiropraktika, ale nič nepomohlo.

Je možné, že moje bolesti súvisia napríklad so zápalom lymfatických uzlín?

Na akého odborníka sa môžem obrátiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

lymfatické uzliny zvyčajne bolia, keď je v nich zápal, vtedy su zdurené, zväčšené a bolestivé.
Vaše problémy bude najskôr spôsobovať problém s krčnou chrbticou.

V úvode je zvyčajne vhodné najprv užívať lieky tlmiace bolesť a zápal aspoň 3 - 5 dní a až potom ísť na masáž alebo navštíviť chiropraktika. Pri pretrvávajúcich bolestiach je potrebné navštíviť ortopéda.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková