Môže chronická gastritída spôsobená helikobakterom súvisieť so zníženou hladinou cholesterolu v krvi?

Zodpovedané
19. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Môže chronická gastritída spôsobená helikobakterom súvisieť so zníženou hladinou cholesterolu v krvi?

Cholesterol mám: 2,54 (HDL: 0,89 LDL: 1,30)

Ďakujem

Dobrý deň,

nízky cholesterol spôsobujú genetické poruchy, zvýšená činnosť štítnej žľazy, ochorenia pečene, podvýživa alebo ochorenia tráviaceho traktu, ktoré spôsobujú zhoršené vstrebávanie tukov z čreva.

Chronická gastritída by nemala spôsobiť nízku hladinu cholesterolu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková