Môže byť zvýšený krvný tlak spôsobený stresom?

Zodpovedané
12. dec 2021

Dobrý deň,

tento týždeň som vo veľkom strese, mám každodenný stres a málo spánku. Mám strach o blízku osobu. Už týždeň ma bolí hlava, točí sa mi hlava, meriam si tlak. Mám138-83, niekedy až do 140. Pulz 95.

Môže to byť spôsobené stresom?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto hodnoty krvného tlaku sú ešte v rámci normy. Je to normálna reakcia organizmu, že pri strese je mierne zvýšený krvný tlak.

Ak Váš krvný tlak je bežne okolo 120/80 a pri strese okolo 140/90, tak môžete mať Vami uvedené ťažkosti.

Vhodné je užívať preparáty horčíka.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková