Môže byť pri kŕčových žilách zvýšená tvorba modrín na nohách?

Zodpovedané
25. jún 2019

Dobrý deň,

mám kŕčové žily a varixy. Badám na sebe zvýšenú tvorbu modrín na nohách. Sú to menšie modrinky a popraskané cievky.

Je to v poriadku?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno, pri kŕčových žilách môže byť prítomná zvýšená tvorba modrín a prítomnosť popraskaných ciev na nohách.

Ak sa však modriny vyskytujú po celom tele, tak treba navštíviť Vášho lekára. Pri kŕčových žilách sa odporúča užívanie preparátov ako napr. Detralex, Flebaven, ktoré pomáhajú predísť opuchom dolných končatín, zabraňujú pocitu ťažkých nôh a spevňujú stenu žíl.

Okrem liekov by mali pacienti s kŕčovými žilami nosiť kompresné pančuchy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková