Môže byť nízka hladina železa spôsobená alergiou na mlieko?

Zodpovedané
19. máj 2021

Dobrý deň,

minulý rok mi pri odbere krvi zistili nízku hladinu železa v krvi. Predvčerom som po odbere mala opäť rovnaký výsledok. V oboch prípadoch som mala hemoglobín v poriadku no nízke bolo železo aj jeho saturácia.

Okrem toho pociťujem problémy po zjedení mliečnych jedál a z krvi mi tiež vyšla alergia na bielkovinu kravského mlieka.

Môže byť nízka hladina železa spôsobená alergiou na mlieko?

Mám navštíviť aj iného odborníka?

Postačuje na diagnostiku alergie na kravské mlieko odber krvi, alebo je potrebné aj gastro alebo kolonoskopia?

Ďakujem

Dobrý deň,

na alergiu na kravské mlieko Vám postačujú aj krvné testy. Nižšie železo môže súvisieť s touto alergiou, avšak po vysadení potravín s bielkovinou kravského mlieka by malo pri plnohodnotnej strave dôjsť k úprave behom pár mesiacov.

Ak k tomu nedôjde, tak treba hľadať inú príčinu nízkeho železa a doplniť odbery a ďalšie vyšetrenia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková