Môže byť bolesť nad tvrdým podnebím spôsobená nádchou?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

ubehol iba mesiac ako som prekonala virózu a mám znova ďalšiu nádchu. Tentokrát cítim ako keby tlak v nose, sem-tam pichnutie v ušiach a občasnú bolesť nad tvrdým podnebím, ktorú som doteraz nemala. Bolesť je dočasná a rýchlo odznie.

Môže byť bolesť nad tvrdým podnebím spôsobená nádchou?

Ďakujem

Dobrý deň,

nádcha by nemala spôsobiť bolesti tvrdého podnebia. Bolesti môže skôr spôsobiť infekcia v ústnej dutiny.

Ak by ťažkosti pretrvávali, tak je potrebné navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková