Môže byť anémia z nedodržania diéty pri histamínovej intolerancii?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

mám dlhodobý problém s nízkym železom. Aj po dlhodobom užívaní železa sa to na veľmi krátku dobu upraví, alebo sa to neupravuje vôbec.

Môže byť anémia z nedodržania diéty pri histamínovej intolerancii?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nemyslím si, že máte anémiu z nedodržiavania histamínovej diéty.

Ak pretrváva anémia aj napriek tomu, že užívate preparáty železa, tak je potrebné doplniť gastrofibroskopiu. Zistí sa, či náhodou nemáte problém so vstrebavaním železa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková