Môže antidepresívum Mirzaten spôsobiť zmeny v menštruácii?

Zodpovedané
12. sep 2022

Dobrý deň,

štvrtý mesiac beriem Mirzaten - pol tabletky každý večer - a odvtedy mám problémy s menzesom. Prvé dva mesiace bolo všetko normálne, tretí mesiac už menštruácia meškala a bola slabšia ako zvyčajne. Včera mi prišla, no dnes mám celý deň vložku bez krvi, takže neviem čo sa deje.

V strese nie som, lieky mi pomohli a cítim sa dobre. Pribrala som koľko som potrebovala, zo 44,5 kg na 50 kg. Robila som si aj tehotensky test, vyšiel negatívne.

Môže antidepresívum Mirzaten spôsobiť takéto zmeny v menštruácii?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa SPC Mirzaten by nemal mať vplyv na menštruáciu, vhodné je konzultovať gynekológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková