Mohol som mal pozitívny PCR test kvôli oslabenej imunite?

Zodpovedané
5. jan 2021

Dobrý deň,

od 1. do 3.1. som bol v nemocnici (obličková kolika). Pri príjme som mal negatívny antigénový test. Druhý deň mi robili PCR test a bol pozitívny.

Nemôže to byť preto, že som mal oslabenú imunitu?

Mal som ešte predtým pozitívny antigénový test s tým, že PCR som mal negatívny 9. decembra.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie každý pacient s Covid-19 musí mať oslabenú imunitu. Jednoducho ste boli v kontakte s niekým pozitívnym a od neho ste sa nakazili.

V organizme to chvíľu trvá, kým sa vírus zachytí na testoch.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková